06.02.2017 р. ВИСТАВА "ДУБ"

06.02.2017 р. ВИСТАВА "ДУБ"

   
   06 лютого в ТЮГ відбулася презентація польсько-українського проекту – двомовної вистави «Дуб».


 

  Група юних польських театралів разом із учнями Першої міської гімназії м. Черкас презентували виставу "ДУБ". Спектакль був присвячений подіям Майдану та пропагував добросусідські відносини між країнами. Вистава зібрала повну залу.

    У спектаклі порушили проблему історичної пам'яті, крім того, актори висловили символічний протест проти маніпуляцій фактами.

   Вистава заснована на реальних подіях, що відбулися у польському місті Бидгощі відразу після трагічних подій Майдану. Тоді до Польщі завітав відомий український письменник Юрій Андрухович, який посадив у Бидгощі символічне дерево – дуб. Але дуже скоро його понівечили. 

     Цей факт надихнув польського філолога, слaвіста і зaступника керівника “Клубу друзів України” Рафаїла Марцінковського до створення двомовної вистави, яка має на меті примирити два сусідні народи – польський та український.

   За задумом режисера, саме історична пам’ять, а також спільні європейські цінності, прагнення до свободи та незалежності мають стати основою для побудови добросусідських відносин між польським та українським народами.

    Хочемо  щиро подякувати нашим гостям, друзям та акторам за прекрасну виставу!