07.03.2017 р. «ШЕВЧЕНКО-АРХЕОЛОГ»

Напередодні Шевченківських днів  учні 3-А класу відвідали Національний музей Тараса Шевченка та взяли участь у цікавій грі-екскурсії «Шевченко-археолог».

Учні  вже чимало знають про багатогранність таланту та життя Шевченка, але для них було справжньою несподіванкою дізнатись про те, що Шевченко мав цікавість і до археології. Зокрема, працюючи на посаді художника-замальовщика в Археографічній комісії, Тарас Григорович брав участь у археологічних дослідженнях та подорожах. Саме під час цих археологічних мандрівок він всебічно вивчав минуле України та зображав його у своїх літературних творах та малюнках.

Блукаючи залами музею діти знайомились з текстами та картинами Шевченка, адже саме через твори можна побачити, скільки уваги Шевченко приділяв історичним деталям.

У музеї не обійшлося без цікавих розваг – діти на деякий час перетворилися на справжніх археологів. Серед піску кожен мав розкопати свій скарб. Працювали археологічним інструментом – лопатками та щіточками – все по-справжньому. У дітей залишились справжні незабутні враження від нового знайомства з Шевченком та археологією.