24.04.2018р.

24 квітня 2018 року на базі гімназії відбулося засідання історико-педагогічного клубу «Істина» дивитись тут на тему: «Педагог як мистець: художньо-дидактичний метод Якова Мамонтова в Новій українській школі». На запрошення взяти участь у заході охоче відгукнулися співробітники Центру інноваційного розвитку та методичної роботи Печерського району столиці, Педагогічного музею України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені  В.О.Сухомлинського, київські науковці та освітяни. Ознайомившись із творчим доробком Якова Мамонтова, учасники зустрічі відзначили, що на шляху виховання педагога нової генерації  важливо активізувати  процес відродження незаслужено забутих імен відомих діячів науки, культури і освіти. Таким є  Яків Мамонтов, який  увійшов до історії української педагогіки як перший завідувач відділу історії педагогіки та активний провідник художньо-дидактичного методу, спрямованого на  інтеграцію різних жанрів  мистецтв в освітньому процесі.

«З огляду на це, Інститутом педагогіки НАПН України започатковано щорічну премію ім. Я.А.Мамонтова, якою відзначатимуть кращих теоретиків та істориків педагогіки»,- зазначив Іван Гнатович Єрмаков, завідувач сектору ІМЗО, кандидат історичних наук, який виступив перед колегами із змістовною доповіддю «Через пізнання прекрасного в мистецтві та в житті до прекрасного життя – мистецтва». До речі, цей крилатий вислів належить саме Якову Мамонтову.

Щиро дякуємо всім учасникам засідання клубу за активність, бажання ділитися досвідом, думками та ідеями щодо розбудови Нової української школи!!!