29 вересня 2018р.

29 вересня 2018р.

ЦІКАВА ПОДОРОЖ – НОВІ ВРАЖЕННЯ

Подорожі Україною надихають, адже сама наша країна має багату культурну та історичну спадщину. Вона поєднала в собі красу гірських і лісових пейзажів, стрімких водоспадів, величних архітектурних будівель, храмів, старовинних замків і затишних міст.

Підтримуючи добру традицію, саме напередодні відзначення Дня учителя колектив гімназії здійснив подорож до міста Богуслава, одного з найстаріших міст Київщини. Він був заснований князем Ярославом Мудрим у 1032 році. Це була фортеця на річці Рось, збудована для захисту південних рубежів Київської Русі від кочівників. Богуслав розташований у дуже мальовничій місцевості на скелястих берегах Росі.

Місто було на провідних ролях під час усіх козацьких та гайдамацьких повстань. Але сучасникам Богуслав більш відомий своєю легендарною уродженкою, героїнею народних дум Марусею Богуславкою. Під час одного з татарських набігів вона потрапила в неволю і опинилась у гаремі турецького султана. Якимось чином Маруся роздобула ключі від в’язниці й випустила на волю кілька сотень козаків-невільників. Нині в центрі міста на березі Росі стоїть пам’ятник Марусі Богуславці.

Члени педагогічного колективу побували у Кам’яниці - унікальній для Наддніпрянщини споруді, адже таких практично не збереглося. Вона була збудована у 1726 році. Пам'ятка архітектури місцевого значення, де нині облаштовано Музей  народних промислів; відвідали Свято-Миколаївський чоловічий монастир та соборну Троїцьку церкву.

Учителі нашого закладу мали нагоду власноруч спробувати, як працює ткацький верстат, який є безцінним експонатом музею, адже йому понад 70 років.  З нагоди 985-ої річниці заснування міста Богуслава зареєструвано рекорд України “щонайдовший тканий рушник”. Працювали над створенням рушника 1,5 тис. осіб упродовж 9 місяців, на ньому зображені усі знакові події міста, що сталися за 985 років. Довжина рушника – 98,5 метрів.

 

Продовжуємо знайомитися з Батьківщиною!