12.10.2018 р.

День козацтва

14 жовтня в Україні є особливим днем. В цей день відзначають відразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії. А з 2015 року -  День захисника України.

Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передалися нам від пращурів. Як відомо, це свято найшло своє продовження і в часи Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. Звертаючись до неї, вони казали: "Покрий нас чесним своїм Покровом та захисти нас від усякого зла!".

Тож, на передодні цього радісного та великого свята у гімназії було проведено ряд цікавих заходів. Наймаштабнішими із них був  «Фестиваль козацьких пісень». Він був проведений за ініціативи вчителя історії Кузьміної С.І. для учнів 8-11 класів. Також до гімназійного фестивалю долучився гурт бандуристів, які паралельно із учнями виконували козацькі пісні.

Слід зазначити , що для учнів 3-х класів був проведений не менш цікавий виховний захід – «Козацькі забави»,який підготували їх класоводи Даценко Р.М та Кисіль Н.П. Під час проведення змагань учні змогли проявити свою спритність, показати гарні знання про козаків та заспівати козацьких пісень.

Бажаємо вам міцного здоров'я, щастя, наснаги у відродженні найкращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля слави нашої рідної України, калинової України!