09. 10 – 13.10.2017р. «Козацький тиждень»

Воїне, лицарю славний,
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Нащадку славних козаків!

Ми є нащадками славного козацького роду, у наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків. Відзначаючи День українського козацтва, ми віддаємо  данину всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.

Віддавна 14 жовтня люди відзначали християнське і народне свято – Покрова Пресвятої Богородиці.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та покрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський. Козаки, ідучи у похід, брали з собою образок Покрови як священний оберіг.

У 1942 році на свято Покрови було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня відзначається як день УПА.

З 2014 року згідно з наказом Президента України Петра Порошенка цей день визнано як День захисника України.

З 9 по 13 жовтня у гімназії було оголошено «Козацький тиждень», до відзначення якого долучилася вся гімназійна родина. У вестибюлі була представлена виставка дитячих малюнків, тематичних книг, був оформлений інформаційний стенд. Учні старших класів у рамках програми «Рівний - рівному» проводили для молодших класів «Козацькі забави». Учителі фізкультури організували та провели тематичні уроки для учнів середньої ланки. Упродовж козацького тижня класоводи та класні керівники організовували зустрічі з воїнами АТО, волонтерами та військовими строкової служби. 11 жовтня для учнів 1- 4 класів в актовій залі відбулося свято «Хай зростають наші діти козаками духу», а 12 жовтня вчителі історії провели для учнів 10-11 класів відкритий урок на тему «Козацька спадщина».

Найголовніші дійства відбувалися саме на передодні свята – 13 жовтня. Зранку в холі гімназії лунали козацькі пісні, а всіх гімназистів зустрічали козаки та козачки, які пропонували перескочити через перепону зі словами «Коли добрий козак скаче, тоді злий ворог плаче!».

Учнів пригощали козацьким кулішем. Зі словами вдячності звертаємося до «Благодійного фонду ім. Лесі Українки», завдяки якому ми змогли організувати частування 5-11 класів.

О 14:30 в конференц-залі гімназії відбувся основний захід «Відповідь нескореного народу», де учні презентували свої короткометражні фільми про пам’ятники та пам’ятні місця на Печерську.

З Днем захисника України!!!