Самоврядування ДРУГ

Самоврядування ДРУГ

Учнівське самоврядування як форма соціального становлення гімназистів

 

Учнівське самоврядування є одним з найважливіших факторів формування в учнів соціальної та комунікативної компетенцій, громадянської позиції, що забезпечать їм свідому, соціально-активну, цілеспрямовану участь у демократичних процесах, які відбуваються в державі. Шляхом залучення учнів до участі в управлінні гімназіїйними справами ми формуємо ініціативну, ділову європейську людину, що здатна організовувати і реалізовувати конкретні справи, нести відповідальність за зміст, актуальність і результати своєї діяльності.
Форма організації: ДРуГ (Ділова Рада у гімназії)
Рік заснування: 1991
Самоврядування гімназії № 117 імені Лесі Українки справжнє і відпрацьоване, перевірене роками і діє за такими принципами:
І. Принцип демократичної справедливості - це різноманітність форм життя і діяльності дітей і право кожного на участь в будь-якій справі. (Успіх і визнання потрібні кожній дитині, а не тільки невеличкій групі активістів), а також розширення гласності в роботі органів учнівського самоврядування.
ІІ. Принцип самостійності:
- самодіяльність та ініціатива;
- самостійність прийняття рішень;
- колективна оцінка результатів;
ІІІ. Принцип «трикутника»:
- громадська залежність в діяльності;
- співпраця із дорослими;
- систематичне навчання організаторській діяльності.
IV. Принцип «КТД» (колективної творчої діяльності):
- розширення організаторського активу шляхом створення тимчасових Рад справи для конкретних заходів;
- організація колективних творчих справ за тематичними періодами;
- організація проектної діяльності.

Структура самоврядуванняДілова Рада у Гімназії (ДРуГ), як птах, спирається на два міцних крила: Палата дорослих та Палата дітей. В Палату дорослих входять дві структури: МО класних керівників та Велика Батьківська Рада, а Дитяча палата складається з об’єднання «Джерело» (організаторів 5-8 класів) та Ради Старшокласників – організатори 9-11 класів (по 2 особи від кожного класу).
Крім цих основних структур діють такі, що забезпечують певні напрямки діяльності колективу. Це в першу чергу «Старостат», що займається навчально-господарською роботою, «Пресцентр», організатори культурного життя «Витівне відомство», «Спортрада», об’єднання «Жирафи» і «Пелікан».

 

 Структура самоврядування ДРуГ

 

 

 

 Старостат


Сфера діяльності – навчально-господарська. Старости відповідають за виконанням учнями внутрішнього розпорядку гімназії (дотримання правил поведінки гімназистів, чергування, санітарний стан приміщень, збереження майна, зовнішній вигляд, відвідування занять, благоустрій приміщеньі прилеглих територій), складають рейтинг успішності, організовують допомогу невстигаючим учням.
Крім того виступають з ініціативою створення нових гуртків та клубів за інтересами, факультативів профільного навчання, здійснюють захист прав гімназистів та очолюють актив класу.

Об’єднання «Джерело» (організатори 5-8 класів)


Члени об’єднання організовують позаурочну діяльність класу, беруть участь в реалізації річного плану виховної роботи, забезпечують участь класних колективів в гімназійних святах, конкурсах, фестивалях, акціях ДРуГу. Кожного місяця та в кінці навчального року інформують про основні події в житті класу.

Рада старшокласників (організатори 9-11 класів)

Члени об’єднання організовують позаурочну діяльність у старшій школі, беруть участь в реалізації річного плану виховної роботи, забезпечують участь класних колективів в гімназійних святах, конкурсах, фестивалях, акціях ДРуГу, здійснюють патронаж організаторів 5-8 класів, аналізують досягнуті результати, планують подальшу діяльність. Кожного місяця та в кінці навчального року інформують про основні події в житті класу.

Об’єднання «Жирафи»:

Об’єднанням «Жирафи» проводиться адресна благодійницька діяльність. На рахунку «Жирафів» багато добрих справ: участь у міжнародних благодійних акціях, збір коштів і цільова допомога. Традиційні акції: «До Різдва разом», «Великодній кошик», «Книжковий ярмарок», «Чорнобильська свічка», акція «Привітай ветерана», «Діти ветеранам – ветерани дітям», «Допоможи ближньому». Особливу увагу «Жирафи» приділяють ветеранам Великої Вітчизняної війни, ветеранам та інвалідам праці, дітям війни, жертвам політичних репресій та голодомору, ветеранам педагогічної праці. Силами учнів-пошуковців створена «Книга пам’яті», в якій зібрано матеріали про ветеранів Великої Вітчизняної війни.

«Пресцентр»

Пресцентр оперативно реагує на шкільні події, забезпечує актуальною інформацією гімназійну громаду, створює рекламно-інформаційний вісник класу, випускають стіннівки до святкових і пам’ятних дат та предметних тижнів.
Мають своє інтернет-видання – газету «117 квартал».

«Спортивна рада»

Організовує і направляє спортивне життя гімназії. Проводить турніри з волейболу, баскетболу, футболу, шахів, шашок між класами, забезпечує участь гімназійних команд в районних та міських спортивних змаганнях.

Об’єднання «Пелікан»

Здійснює шефську діяльністью. Бере участь в реалізації програми «Рівний рівному»: проводить тематичні уроки, традиційні та фольклорні свята, інтелектуальні ігри та забави, програми з ПДР та протипожежної безпеки, профілактики шкідливих звичок тощо.

Євроклуб

Здійснює позаурочноу діяльність, метолю якої є поглиблене вивчення іноземних мов (англійська, німецька, польська, іспанська, французька). Співпрацює із школами-партнерами.

Координаційна рада ДРуГу

Голова Координаційної ради – Горбунова Н.А., заступник директора з виховної роботи, об’єднує очільників всіх структур і представників всіх паралелей. Здійснює координацію планів всіх структур ДРуГу.

Очолює ДРуГ керманич, який обирається конференцією ДРуГу у складі «трійок» (староста, організатор, член активу) строком на 1 рік з числа дітей.
В 2011-2012 н.р. – керманичем обрано Конопльова Станіслава, учня 9-Б класу.
На початку кожного навчального року відбувається Настановча конференція ДРуГу, на якій визначаються пріоритетні напрямки роботи колективів, оголошуються теми проектів, затверджується річний план, класи називають окремі заходи, які вони проведуть у гімназії протягом року.
В квітні проходить звітньо-виборча конференція. Організатори і старости звітують про проведену роботу, презентують свої проекти, визначають класні колективи – переможці, здійснюють вибори керманича на наступний навчальний рік.


Девіз самоврядування:
«Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо»