Закон і Ми

Відділ кримінальної міліції у справах дітей Печерського  РУ ГУМВС України в м. Києві

Адреса: вул. Цитадельна, 6/8

Телефон: 280-57-21

куратор гімназії з кримінального відділу міліції у справах неповнолітніх: лейтенант міліції  - Лях Вікторія Василівна

Кримінальна міліція повідомляє!

До нормативно-правових актів у сфері захисту прав дитини відносяться:

-         Конституція України

-         Конвенція ООН по правам дитини

-         Закон України «Про охорону дитинства»

-         Указ президента України «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні»

-         Указ президента України «Про питання Уповноваженого Президента України з прав дитини»

Основні правопорушення, які вчиняють неповнолітні передбачені у таких статтях кримінального кодексу про  адміністративні правопорушення:

-         Ст.44 КУпАП «Незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах»

-         Ст. 51 КУпАП «Дрібне викрадення чужого майна»

-         Ст. 173 КУпАП «Дрібне хуліганство»

-         Ст. 173-2 КУпАП «Вчинення насильства в сім`ї »

-         Ст. 175-1 КУпАП «Куріння тютюнових виробів в заборонених місцях»

-         Ст. 178 КУпАП «Розпивання спиртних напоїв в громадських місцях і поява в громадських місцях у п`яному вигляді»

-         Ст. 180-1 КУпАП «Перебування дітей віком до 16 років без супроводу дорослих або осіб, що їх замінюють у закладах громадського харчування та розважальних закладах»

-         Ст. 183 КУпАП «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб»

-         Ст. 185-1 КУпАП «Порушення порядку організації та проведення зборів, мітингів, вуличних походів та демонстрацій».

Основні правопорушення, які вчиняють неповнолітні передбачені у таких статтях кримінального кодексу України:

-         122 ККУ «Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження»

-         125 ККУ «Умисне легке тілесне ушкодження»

-         155 ККУ «Крадіжка»

-         185 ККУ «Грабіж»

-         187 ККУ «Розбій»

-         190 ККУ «Шахрайство»

-         193 ККУ «Привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї»

-         259 ККУ «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об`єктів власності»

-         307 ККУ «Незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів та психотропних речовин і їх аналогів»

-         309 ККУ «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання,  зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів та психотропних речовин і їх аналогів  без мети збуту»

Перед тим як зробити щось, добре подумайте: